(Hadis-i Şerif [3403])

Hz. Abdullah İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: “(Birgün) Resûlullah aleyhissalatu vesselam minbere çıkıp yüksek sesiyle şöyle nida etti: “Ey diliyle müslüman olup da kalbine iman nüfuz etmemiş olan (münafık)lar! Müslümanlara eza vermeyin, onları kınamayın, kusurlarını araştırmayın. Zira kim, müslüman kardeşinin kusurunu araştırırsa, Allah da kendisinin kusurlarını araştırır. Allah kimin kusurunu araştırırsa, onu, evinin içinde (insanlardan […]

Devamını Oku

(Hadis-i Şerif [3404])

Ukbe İbnu Amir radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: “Kim bir ayıp görür ve onu örterse, diri diri gömülmüş bir kızı ihya etmiş gibi olur.”

Devamını Oku

(Hadis-i Şerif [3405])

Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: “Bir kul dünyada bir kulu örterse, Allah Kıyamet günü onu mutlaka örter.”

Devamını Oku

(Hadis-i Şerif [3406])

Zeyd İbnu Vehb anlatıyor: “İbnu Mes’ud radıyallahu anh’a (bir adam) getirilip: “Şu herif falancadır, sakalından şarap damlıyor” denildi. Abdullah radıyallahu anh: “Ben tecessüsten men edildim. Lakin bize bir şey zahir olursa onu ele alırız!” cevabını verdi.”

Devamını Oku