(Hadis-i Şerif [6192])

Ebu Saidi ‘l-Hudri radıyallahu anh anlatıyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam (bir defasında yanındakilere): “Allah’ın kendisiyle hataları örtüp, sevapları artırdığı şeyi size göstereyim mi?” demişti. Ashab: “Evet söyleyin ey Allah’ın Resulü!” dediler. Bunun üzerine: “O şey, zahmetli durumlarda bile abdesti tam almak, mescidlere çok adım atmak, namazdan sonra müteakip namazı beklemek!” buyurdular.”

Devamını Oku

(Hadis-i Şerif [6193])

Ebu Saidi’l-Hudri radıyallahu anh anlatıyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: “Kim evinden namaz kılmak üzere çıkar ve: “Ey Allahım! Senden isteyenlerin senin katındaki hakkı için ve şu yürüyüşümün hakkı için senden istiyorum. Ben kibirlenmek, böbürlenmek veya görsünler, desinler gibi adi maksadlarla evden çıkmış değilim. Senin gazabından sakınmak, rızanı kazanmak için evden çıktım. Öyleyse beni ateşten […]

Devamını Oku

(Hadis-i Şerif [6194])

Hz. Enes İbnu Malik anlatıyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: “Karanlık gecelerde mescidlere müdavim olanların, Kıyamet gününde tam bir nura kavuşacaklarını müjdele!”

Devamını Oku